Druhy piva

Tišnovské pivo je složeno převážně ze spodně kvašených, dobře chmelených ležáků plzeňského typu, které mají díky použitým sladům krásně zlatavou barvu a pivních speciálů. Vaříme klasickou technikou podle německého zákona o čistotě piva. Tedy 100 % všeho, co tvoří naše pivo, pochází pouze z přírody! Kvalitní voda z nedalekého hlubinného vrtu, ječné slady, chmel a kvasnice. Žádná barviva, cukr, koncentráty, náhražky, chmelové či sladové extrakty a produkty, ani přídavky do sypání pro trvalejší pěnu.

Naše piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná tzv. „kvasničáky“ vařená dle originálních receptur.

V základní řadě máme spodně kvašená piva: výčepní pivo Biker 8% a Tišnovák 10%, světlý ležák Tišnovanka 11%, světlý ležák Tišnovan 12% - tohle jsou piva plzeňského typu, pak tmavý ležák Japp 12% a Baltic Porter Porter Coeli 20%. Dále jsou speciální piva - polotmavý speciál Abatyše Barbora 13% ležák, APA American Pale Ale 12% světlé svrchně kvašené pivo Američan z Tigálu, IPA India Pale Ale 14%  světlé svrchně kvašené pivo Ind z Tigálu a na léto vaříme Weissbier - výčepní pšeničné svrchně kvašené pivo Mistr Šimon, Summer American Pale Ale světlé svrchně kvašené pivo BEACHBOY z Tigálu. Na jaře připravujeme tradiční spodně kvašený světlý ležák s extraktem z kopřiv Mrskáč z Tigálu. Naší řadu sezóně vařených piv uzavírá Bock - spodně kvašené polotmavé silné pivo Tekutý kapřík z Tigálu 16%.    

Sklenice - tišnovákBIKER - výčepní světlé spodně kvašené pivo s nízkým obsahem alkoholu, obsah alkoholu 3,3 % obj.

Pivo Biker je chmeleno českými chmely. Za studena je pak ještě dochmeleno českým moderním chmelem Kazbek, který mu dává kořenitou vůni s nádechem citrusů. Toto pivo příjemně osvěží při fyzické zátěži za horkých letních dnů.

Stažení produktového letákuProduktový list BIKER 3,3%

 

Linka

Sklenice - tišnovákTišnovák - 4x chmelené spodně kvašené světlé výčepní pivo, EPM 10 % hm., obsah alkoholu 4,0 % obj.

Pivo Tišnovák je poctivá hořká desítka, která snoubí nízký obsah alkoholu s chutí vícestupňových piv. Jeho přednostmi je zlatavá barva, plná pěna a nezaměnitelná chuť a vůně, která je dána mimo použitých sladů čtvero chmelením, z nichž poslední má zásadní vliv na vůni.

Stažení produktového letákuProduktový list Tišnovák 10%

 

Linka

Sklenice - Tišnovanka 11%Tišnovanka - jemně chmelený spodně kvašený světlý ležák, obsah alkoholu 4,3 % obj.

Pivo Tišnovanka je vyhledáváno především milovníky méně hořkých piv, kteří preferují sladovou chuť piva doplněnou jemnou a vyváženou hořkostí. Základem tohoto piva jsou tři druhy sladu. Jeho přednostmi je zlatavá barva, plná pěna a nezaměnitelná chuť a vůně.

Stažení produktového letákuProduktový list Tišnovanka 11%

 

Linka

Tišnovan - Tišnovské pivoTišnovan  - 3x chmelený spodně kvašený světlý ležák, EPM  12 % hm.,  obsah alkoholu 4,6 % obj.

Zlatavá barva  tohoto ležáku je dána použitými slady, z nichž největší podíl  tvoří plzeňský slad, který je doplněn speciálními slady. Ty mají vliv především na barvu a plnost pěny.  Jeho plná  jedinečná chuť je dána, mimo použitých sladů, trojím chmelením.

Stažení produktového letákuProduktový list Tišnovan 12%

 

 

Linka

Sklenice - Japp 12%Japp – tmavý spodně kvašený ležák,  EPM  12 % hm., obsah alkoholu 4,8 %. obj.

Tmavé pivo Japp  je sladový ležák s nízkým stupněm karbonizace. Jeho základ je tvořen šesti slady, z nichž většinu tvoří český a mnichovský slad. Ležák je jemně chmelen českými chmely, přičemž odrůda chmele Harmonie dává tomuto ležáku typickou zemitou chuť a vůni.

Stažení produktového letákuProduktový list Japp 12%

 

Linka

Sklenice - Američna z TigáluAmeričan z Tigálu – American Pale Ale, svrchně kvašené plné pivo, EPM 12 % hm, obsah alkoholu 5,0 % obj.

Světlé svrchně kvašené pivo Američan z Tigálu  je zástupce pivního stylu APA. Barva piva je zlatavá až měděná. Pivo je výrazně chmeleno kombinací českých a amerických chmelů, z nichž typickou chuť a vůni mu dávají chmely Cascade a Citra. Toto pivo je ještě chmeleno za studena. 

Stažení produktového letákuProduktový list Američan z Tigálu 12%

 

Linka

Sklenice - Abytyše BarboraAbatyše Barbora – spodně kvašené polotmavé silné pivo, EPM 13 % hm., obsah alkoholu 5,2 % obj.

Polotmavý 13% pivní speciál Abatyše Barbora je pivo s výraznou sladovou chutí a krásnou načervenalou barvou, která je dána unikátní kombinací sedmi sladů. Tato směs sladů je vhodně doplněna chmely, které pivu dávají jemnou a vyváženou hořkost a vůni.

Stažení produktového letákuProduktový list Abatyše Barbora 13%

 

Linka

Sklenice - Patrik z TigáluPatrik z Tigálu – American Stout, EPM 13 % hm., obsah alkoholu 5,4 % obj.

Patrik z Tigálu je svrchně kvašené, tmavé, 13% pivo. Tělo tohoto piva je tvořeno 5ti slady, které jsou doplněny praženým ječmenem. Ten dává tomuto pivu typickou chuť stoutu. Pivo je chmeleno americkými chmely Columbus, Chinook a Cascade.

Stažení produktového letákuProduktový list Patrik z Tigálu 13%

 

Linka

Sklenice - Ind z TigáluInd z Tigálu – svrchně kvašené silné pivo, EPM 14 % hm., obsah alkoholu 5,8 % obj.

Světlé svrchně kvašené pivo Ind z Tigálu  je zástupce pivního stylu American  IPA. Barva je zlatavá až měděná. Pivo je výrazně chmeleno  americkými chmely, z nichž typickou chuť a vůni mu dávají chmely  Summit a Chinook. Těmito chmely je toto pivo dochmelováno také za studena.

Stažení produktového letákuProduktový list Ind z Tigálu 14%

 

Linka

Sklenice - Porter CoeliPorter Coeli - Baltic Porter, spodně kvašený  tmavý porter, EPM  20 % hm., obsah alkoholu 8,4 % obj.

Porter Coeli je 20% dezertní pivo s výrazným obsahem alkoholu a tmavě hnědou barvou z kategorie Baltic Porter.  Tento typ piva se vyznačuje bohatou  sladovou chutí s nádechem  kávy, čokolády, ořechů a tóny sušeného ovoce. Obsah alkoholu tohoto piva je 8,4 % obj.

Stažení produktového letákuProduktový list Porter Coeli 20%

 

Linka

Sklenice - Mistr ŠimonMistr Šimon - Weissbier - pšeničné svrchně kvašené plné pivo. 

V Tišnově se již od středověku pilo v létě pivo bílé – pšeničné. Základem tohoto piva je pšeničný slad (50 %) doplněný slady ječmennými. Barva je světle žlutá a ve vůni jsou cítit tóny hřebíčku a banánu. Toto pivo je jemně chmeleno českými chmely.

Stažení produktového letákuProduktový list Mistr Šimon 12%

 

Linka